Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Wiek młodzieńczy

Wiek młodzieńczy

CHŁOPCY
Chłopcy w wieku od trzynastu do siedemnastu lat przechodzą kryzys bardziej widoczny niż u dziewcząt..
U dziewcząt chęć podobania się równoważy bunt przeciwko autorytetowi matki, natomiast emancypujący się chłopiec z roztargnieniem słucha poleceń: umyj ręce! lub uczesz włosy! Kiedy przechodzi mutację głosu, a nie mówią mu już więcej „pani” przez telefon i kiedy pierwszy meszek ukazuje się na wargach i na brodzie taki przyszły mężczyzna uważa, że przez pozostanie nieumytym lub niedbale ubranym wykazać rodzicom, iż odtąd jest już człowiekiem samodzielnym.


Aksamitne rękawiczki są bardziej potrzebne przy postępowaniu z synem niż z córką. Nie reaguj gwałtownie w razie nieustępliwości .Wiek młodzieńczy jest wiekiem wielu eskapad i zwątpień. W rodzinach wybuchają wówczas często przykre sceny i to pod bardzo błahymi pretekstami. Bądź dyplomatką, nie chodzi tu już o uzyskanie bezwzględnego posłuszeństwa, lecz o wzbudzenie zaufania do rodziców. Jeżeli zdołasz takie zaufanie pozyskać, dzieci nie będą ci oponować i nadal będą prosić o pomoc przy wyborze ubrania tkanin, obuwia 1 krawatów.
Z okazji imienin lub urodzin podaruj synowi ładny portfel skórzany, chustkę jedwabną, grzebień kieszonkowy, parę rękawiczek, pulower który sama zrobiłaś – zgubi to, możesz być pewna. Okaż mu jednak, że interesuje cię jego elegancja, ale me wybuchaj od razu gniewem, gdy zobaczysz plamę z atramentu lub rozdarcie na jego ubraniu.
Chociaż znacznie trudniej jest zainteresować młodzieńca ubraniem chłopca niż dziewczynę, staraj się nauczyć go, aby dbał o siebie i o swoją odzież 1 o czystość Znakomici sportowcy są zdania, że aby być naprawdę czystym należy się myć całkowicie rano i wieczorem.

Top