Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Wiek młodzieńczy

Wiek młodzieńczy

Może być jednakże całkiem przeciwnie – ponieważ wiek podlotków jest wiekiem skrajności, a mianowicie, że będzie chętnie stroić się w świecidełka, będzie używać pomadki do ust, perfum a czasem bez pozwolenia będzie nosić twoje pulowery i inne drobiazgi. Zachowaj wtedy spokój i uśmiech. Nie wymagaj od niej umiaru i taktu, których nabędzie później. Zamiast niej, ty musisz je wykazywać i nigdy nie tracić cierpliwości.


Fasony i kolory
Dla dziewczęcia najbardziej odpowiednie są fasony proste Palto krótkie jest szykowne i praktyczne Powinno być dość obszerne, rękawy długie. W tym wieku, zarówno u dziewcząt jak i chłopców, należy unikać zbytniego dopasowania odzieży, ponieważ sprawia wtedy wrażenie, że jest za ciasna.
Palto z jednym lub dwoma rzędami guzików można nosić do spódnicy plisowanej lub w fałdy, albo do całej sukni. Może być z tej samej tkaniny co suknia lub spódnica, w kolorze żywym lub w kratę szkocką.
Natomiast powinno się odrzucić kostiumy i płaszcze wcięte, które postarzają młodą dziewczynę i źle się układają na jej kształtującej się figurze, podobnie cukierkowe kolory, jak kolor różowy, zgniecionej truskawki lub seledynowy nie są używane w kolekcjach dla dziewcząt w domach mody, jako prowincjonalne i niemodne.
Godne uwagi:
Do ubioru twej córki powinny należeć białe rękawiczki niciane lub, jeżeli jest chłodno, skórzane Kapelusz, jeżeli go nosi, powinien być prosty i klasyczny okrągły filcowy (ewentualnie beret) lub szyty, stębnowany, opasany wstążką.

Top