Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > W czym na wielkie wyjście?

W czym na wielkie wyjście?

Uczesanie,. Maggy Rouff napisała „Nieliczne tylko dziewczęta i młode mężatki umieją się ubierać. Nie miały jeszcze czasu tego się nauczyć, zapoznać się z tą sztuką. Często pierwsze dyplomy w tej dziedzinie uzyskujemy dopiero z pojawieniem się pierwszych zmarszczek. Dodajmy do tych słów istotnie mało jest dziewcząt, u których wyczucie smaku w ubiorze jest już dostatecznie rozwinięte, ale czyż żąda się od uczennicy Konserwatorium, aby grała jak doskonały wirtuoz? Niech młode dziewczęta uczą się powoli gamy, niech zdobywają styl odpowiedni do swej osobowości, twarzy i charakteru.
Matki, jako doradczynie, mają tu bardzo ważne zadanie do spełnienia: twarzowe uczesanie lub, gustowny dodatek do sukni to cenne atuty osobistej elegancji.
Uczesanie – Czy młode panny powinny mieć włosy krótkie czy długie? Jest to zagadnienie subtelne, które interesuje również młode mężatki.
Stwierdzimy obiektywnie, że włosy krótkie na ogół są mniej kobiece, niż włosy opadające na ramiona lub związane w „koński ogon, albo w gruby węzeł (kok); włosy długie pozwalają na bardziej urozmaicone uczesanie, ale włosy obcięte często są bardziej szykowne. Wszystko zależy od typu kobiety i mody. . .


Włosy mogą być długie czy krótkie – od siedemnastu lat wieczna ondulacja jest już dozwolona, szczególnie gdy posiadasz włosy niesforne. Mając włosy dobrze zaondulowanie, możesz się uczesać kilkoma ruchami szczotki. Poza tym włosy zaondulowane, nawet rozczochrane, nigdy nie będą sprawiać tak niemiłego wrażenia, jak sztywne i ciężkie kosmyki. Ale nie powtarzaj często tego zabiegu: wieczna ondulacja może uszkodzić włosy delikatne i łamliwe.
Kapelusz: Większość młodych dziewcząt uważa kapelusz za zbędny i pretensjonalny. Chustka związana pod brodą lub na karku zastępuje go zimą. Latem dziewczęta jak chłopcy spacerują bez kapelusza i z rękoma w kieszeni. Niekiedy jako wyjątek, spotyka się czapeczkę zrobioną na drutach lub beret, który nagle stał się modny, albo duży kapelusz z okazji ślubu.

Top