Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > W czym na wielkie wyjście?

W czym na wielkie wyjście?

Piękny efekt można otrzymać nakładając jedna na drugiej kilka spódnic tiulowych w różnych kolorach, np. żółtym, zielonym, niebieskim i różowym; suknia wtedy jest dość kosztowna, poza tym tiul łatwo się strzępi i rozdziera. Latem lepsza jest organdyna, a zimą faule, tafta lub czesucza.
Stanik bez ramiączek. – Do spódnic tych nosi się stanik z dekoltem. Można nabyć stanik bez ramiączek i pokryć go wybraną tkaniną. Dekolt kwadratowy z szerokimi: ramiączkami nadaje się dla wszystkich ramion okrągłych, chudych, kościstych czy pulchnych. Do takiego stanika, można też nosić odpowiedni szal, który zasłoni dekolt. Wiele zależy od mody. Modele domów mody podawane w żurnalach mogą tu służyć jako wskazówka.
Stanik zapinany pod szyję. Suknia wieczorowa ze stanikiem zapinanym pod szyję bywa także często używana, lecz stanik taki powinien być uszyty ze strojnej tkaniny: koronki, shantungu lub jersey. Romantyczna bluzka z szerokimi rękawami nadaje się tylko do obciśnitęj spódnicy, w przeciwnym razie pogrubia sylwetkę.
Pasek – Pasek szeroki można zastosować przy smukłej talii. Jeżeli obwód talii wynosi powyżej 65 cm, lepszy jest pasek węższy. Ale zawsze do szerokiej spódnicy. Stanik powinien być dopasowany – uwydatnia się wtedy biust i szeroka spódnica nie będzie pogrubiać sylwetki.
Przekształcenia sukni balowej – Oto kilka przykładów, jak można przekształcać suknię balową. Na wielki bal spódnica z białego tiulu z trzema falbanami, stanik z lamy srebrnobiałej na ramiączkach z dekoltem kwadratowym, wąski pasek z lamy, duża róża przypięta do spódnicy na wysokości drugiej falbany; bez biżuterii.
Na bal skromniejszy: do tej samej spódnicy stanik pod szyję z jersey jedwabnego w kolorze poziomkowym, bez rękawów; pasek zamszowy tegoż koloru; bez kwiatu na spódnicy, naszyjnik i cienka bransoletka złota. Inny wariant na przyjęcie tegoż rodzaju do tej samej spódnicy stanik pod szyję z białej koronki, kamea zawieszona na szyi na wąskiej tasiemce z czarnego aksamitu; pasek zawiązany w kokardę również z czarnego aksamitu, róża przypięta do talii. Latem, na wieczorowy dancing w zdrojowisku do tej samej spódnicy – stanik z białej piki (pika o pęcherzykowatej powierzchni). Krótkie spódnice wieczorowe są bardziej praktyczne i bywają bardzo eleganckie.
Aby urozmaicić suknię i nadać jej charakter bardziej osobisty można przypiąć kwiat na ramieniu, do stanika lub w fałdzie spódnicy. Staraj się osiągnąć efekt nieoczekiwany, wykazać w tym swój własny gust. Młode panny z zasady nie powinny nosić kosztownej biżuterii A więc żadnych drogich kamieni. Biżuteria ze złota i srebra jest dopuszczalna, podobnie jak biżuteria staroświecka i sztuczna granaty, kamee, Medaliony, łańcuszki, naszyjniki.


Dzisiejsza moda pod wpływem biżuterii sztucznej, lansowanej przez domy mody, nie uznaje sznur pereł, chyba że jest bardzo kosztowny. Nie jest przyjęte, aby młoda panna nosiła pierścionki, z wyjątkiem sygnetu w kształcie owalnym, który nosi się na małym palcu lewej ręki. Ręka panny oczekuje na pierścień zaręczynowy i na obrączkę. Na przegubie ręki panna nosi bransoletkę z zegarkiem typu sportowego lub mały zegarek złoty na pasku skórzanym lub na wstążce; idąc na bal nosi go na wstążce lub na złotej bransoletce.

Top