Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > W czym na wielkie wyjście?

W czym na wielkie wyjście?

W naszym zmiennym klimacie płaszcz przeciwdeszczowy jest niezbędny, ponieważ młode dziewczęta nie lubią obciążać się parasolkami. Płaszcz z gabardyny lub popeliny, lekki i praktyczny, jest bardziej trwały niż płaszcz nieprzemakalny z tworzywa plastycznego, który ma tylko jedną zaletę: bardzo umiarkowaną cenę. .
Płaszcz gabardynowy lub popelinowy w dobrym gatunku wyświadczy taką samą przysługę, jak normalny płaszcz; można go nosić przez cały sezon. Możesz mieć tylko kłopot z wyborem między kolorami żywymi. .i pastelowymi. Dobierz go do całości swej garderoby. Powinien być obszerny, ponieważ ubiór przeciwdeszczowy nigdy nie może sprawiać wrażenia, że jest za ciasny.. Nosi się do niego obuwie sportowe, chustkę na szyję i rękawiczki skórzane, bez kapelusza. . ..
Suknie popołudniowe i coctailowe: Suknie te są z krepy wełnianej lub z lekkiego jedwabiu, zaleca się także fasony klasyczne: spódnica fałdowana lub plisowana, stanik zapinany od góry do dołu z małym kolnierzem wykładanym lub wycięciem zaokrąglonym, krótkie rękawy bufiaste. . . . . . .
Nie zapominaj, że młoda panna powinna być skromnie ubrana. Jeżeli sama nie możesz się zdecydować, wzoruj się na modelach dla dziewcząt, lansowanych przez domy mody, które łatwo znajdziesz w żurnalach. Pamiętaj tylko, że suknie dziewczęce nie mogą mieć falban.Unikaj kolorów jaskrawych, z wyjątkiem czerwonego. Pozostań w skali odcieni szarych, beżowych, niebieskich i łagodnych żółtych. Do sukni bardziej strojnych noś lekkie pantofelki zamszowe lub z lakieru. Podeszwy cienkie i wysokie obcasy lub mokasyny z cienką podeszwą noszone są odpowiednio do mody. . .


Suknie coctailowe przeznaczone są na przyjęcia, popołudniowe, obiady wśród przyjaciół i skromniejsze zebrania wieczorowe, oczywiście na inne okazje należy mieć w szafie przygotowaną suknię długą – balową. Można się z tym zgodzić lub nie, ale pierwsza długa suknia jest zawsze przyczyną wzruszenia, zdziwienia i przyjemności. Suknią ta niuska ziemię i wymaga innego chodu, powściągliwości gestów, nadaje więcej wdzięku i kobiecości. Nie ulega wątpliwości, że dla młodych panien najpiękniejsze „są suknie białe, skromne, ze spódnicą rozszerzaną. Biel jest ceniona zarówno na przyjęciach uroczystych, jak i bardziej skromnych. Latem 1 zimą przyciąga wzrok i daje mu odpoczynek od pstrokacizny. Świeżość i czystość bieli są synonimami elegancji. . . . .
Suknia dwuczęściowa. Powszechne zastosowanie ma wieczorowa suknia dwuczęściowa składająca się z „szerokiej spódnicy z tiulu, z tafty lub z faule (ciężki ryps jedwabny), ze stanika z dekoltem i na zmianę stanika pod szyję (w rzeczywistości więc trzy części). Suknia taka jest mniej kosztowna i nadaje się do wielu przeróbek, co pozwała na dostosowanie jej do różnego użytku. Spódnice do stroju balowego można znaleźć w domach towarowych ale można też uszyć je samej.

Top