Uroczyste daty w życiu

Dzięki temu nie będziesz przewracać jej zawartości, aby znaleźć przedmiot, który będzie ci nagle potrzebny.
Pudło – Umieszcza się w nim nie tylko kapelusze, na kapelusze lecz takie lisa, szale lub suknie wieczorowe, które zgniotłyby się w walizce oraz pamiątki, przeznaczone dla elegancji osobistej bądź dla upiększenia swego mieszkania. Mogą to być również cenne dla ciebie pamniątki szkło wydmuchane przez szklarza
z Murano, muszle z fiołkowymi żyłkami, które fala morska złożyła u twych stop w upalny letni dzień, pantofle skórzane haftowane w arabeski
Pudło kwadratowe jest pojemniejsze niż okrągłe. Do zapakowania sukni wieczorowej z szeroką spódnicą najlepiej nadaje się lekkie pudło tekturowe.
Jeżeli wyjeżdża się na dłuższy czas, przyda się torba (worek) na wszystko bardzo pożyteczna, albowiem i w ostatniej chwili można włożyć do niej pozostałe jeszcze resztki bagażu. Marynarze do takich worków chowają zwinięte ubranie.
Rzeczywiście ubranie zwinięte gniecie się mniej niż źle złożone. Praktyczna wskazówka: spódnica plisowana nawleczona do starej pończochy po uprzednim obcięciu końca stopy przybędzie nienaruszona no miejsce przeznaczenia.


Jeżeli pakujesz walizę męża, postępuj według męskie tych samych zasad jak poprzednio, uwzględniając jednak cechy ubrania męskiego.
Marynarkę męską pakuje się składając ją na odwrót tak aby odwinięte wyłogi były umieszczone jeden na drugim Obie pachy umieszczone jedna w drugiej, powinny się podtrzymywać składa się całość podwójnie w kierunku szerokości i zakłada dół marynarki nigdy góry jeżeli waliza jest zbyt mała żeby rozłożyć ją wzdłuż.
Spodnie układa się płasko według kantów, najlepiej na dnie walizy; koszulę kładzie się na wierzchu, wyprasowane i złożone jak po praniu. Krawaty umieszcza się na napinaczu lub silnie się je zwija.
Podróżuje się samochodem, statkiem, samolotem lub koleją. Jeżeli podróżujesz samochodem, a etap jest długi, popraw toaletę zatrzymuj sie na brzegu drogi w odległości kilku kilometrów od celu, przeczesz włosy, oczyść szczotką odzież i obmyj twarz i ręce.

Powiązane artykuły

Wiek młodzieńczy

Ubiór szkolny Ubranie z wełny melanżowej lub w kolorze stalowym, szarym, beżowym, brązowym. Do czternastu lat można nosić spodnie krótkie, potem nosi się długie. Zamiast kamizelki, sweter na koszuli z kołnierzem otwartym. Kalesony krótkie lub slipy. Jako ubiór wierzchni odpowiednie będą kanadyjka lub płaszcz nieprzemakalny. Na ogół chłopcy nie lubią ciężkich palt, w razie mrozów […]

Sztuka wyboru

Jeżeli jednak po drobiazgowym i bezstronnym zbadaniu, nie będziesz zadowolona ze swej twarzy, nie upadaj na duchu. Wyrażenie ładna brzydula niekiedy odpowiada rzeczywistości. Ładna brzydula jest to kobieta, która potrafiła stworzyć harmonię między sprzecznymi elementami swego oblicza. Aby to osiągnąć, trzeba uprzednio posiąść gruntowną znajomość swego prawdziwego wizerunku.