Uroczyste daty w życiu

Często mówi się o sporze modystek z fryzjerami. Zapomina się, że jedni pracują dla drugich. Oprzyj się wiec pokusie, aby mieć fryzurę dla siebie i tylko dla siebie.
Pomyśl o setkach osób, które w poszukiwaniu oryginalności za każdą cenę pozostawiały włosy opadające na ramiona na sposób dziewic z obrazów. Pomyśl też o tych literatkach, które w poszukiwaniu oryginalności zapuszczały długie loki, grzywki lub splatały korony z warkoczy narażając się często na ironiczne spojrzenia.
Bądź więc tak prosto uczesana, jak pragniesz, ale zachowaj swój styl i swój poziom. Będzie to najlepszy sposób na znalezienie twarzowego kapelusza.


Nie noś!
Dużego kapelusza do futra, sylwetka staje się przez to ociężała.
Kapelusza strojnego (tj kapelusza ozdobionego kwiatami, lub piórami) do sportowego kostiumu.
Czapeczki wełnianej, udając się na przyjęcie, nawet jeżeli czapeczka jest zachwycająca.
Kapelusza z woalką i piórami na wsi lub w podróży.
Toczka z kwiatami do płaszcza nieprzemakalnego: kwiaty są wskazane na słoneczną pogodę.
Kapelusza z piórami lub kwiatami, które zamiatają dach samochodzie, gdy siedzisz za kierownicą.
Noś!
Turban, mały kapelusz lub tzw. półkapelusz, które nadają lekkość sylwetce.
Do kostiumu sportowego: beret, toczek, czapeczkę, filc. Kapelusze strojne pozostaw do sukien strojnych i czarnego kostiumu.
Kapelusz w tym samym stylu co suknia, w przeciwnym razie elegancji brak jednolitości.
Kapelusze proste, bez pretensji do oryginalności.
Beret, czapeczkę lub chustkę. Jeżeli płaszcz ma kaptur, pozostań z odkrytą głową.
Kapelusz, którego wymiary są dostosowane do przestrzeni, jaką dysponujesz.
Jej gust kieruje ją od puloweru z zawiniętym kołnierzem do stylowej bluzki od bransoletki z brelokami do kolczyka z perły, od paska spiętego do marynarki bez talii ale jednostajność jej nie grozi, ponieważ nigdy nie jest podobna do siebie. Moda nie ma dla niej tajemnic, ona zas nie ma tajników dla mody.

Powiązane artykuły

Wiek młodzieńczy

CHŁOPCY Chłopcy w wieku od trzynastu do siedemnastu lat przechodzą kryzys bardziej widoczny niż u dziewcząt.. U dziewcząt chęć podobania się równoważy bunt przeciwko autorytetowi matki, natomiast emancypujący się chłopiec z roztargnieniem słucha poleceń: umyj ręce! lub uczesz włosy! Kiedy przechodzi mutację głosu, a nie mówią mu już więcej „pani” przez telefon i kiedy pierwszy […]

WIEK DOJRZAŁY I STAROŚĆ – CZYLI TRUDNOŚĆ DOSTOSOWANIA SIĘ

Ale też jak przedwcześnie starzały się te kobiety sześćdziesięcioletnie, które prowadziły żywot w odosobnieniu, ubierały się na czarno zarówno latem jak i zimą, otulały się szalami i uważały za hańbę dla siebie bieganie, śmiech lub podniesienie głosu. Dziś wygląda to już nieco inaczej a dzięki ewolucji obyczajów oraz postępom biologii i chirurgii można przewidywać, że […]