Tuszowanie Mankamentów Poszczególnych Części Ciała Cz. VI – TALIA

Talia dzieli sylwetkę na dwie części, z których część górna powinna być nieco dłuższa od dolnej.
Przykłady dysproporcji stanu: krótki stan oraz długi stan.
Krótki stan
Co robić?
Nie garbic się! Góra ubioru powinna miec zaakcentowane linie pionowe. Raczej unikać pasków (szczególnie z dużąklamrą, szerokich), ewentualnie zakładać wąskie w kolorze góry stroju. Bluzki czy swetry nosić na wierzch lub „podrzucone” nad paskiem. Duże, nisko osadzone piersi skracają optycznie stan.
• Długi stan
Nieznacznie dłuższy jest zaletą, wysmukła sylwetkę.
Co robić?
Wskazane zaakcentowanie linii poziomych w górnej części ubioru – karczki, kieszonki, patki, szerokie paski w kolorze dołu ubioru.
• Szeroka talia
Może być problemem zarówno dziewczyn pulchnych, jak i szczupłych.
Co robić?
Nie akcentować talii. Wskazane rozpięte żakiety, sukienki niezbyt dopasowane lub o obniżonym stanie, wyrzucone na wierzch bluzki, swetry, waskie paski w kolorze ubrania,z dyskretnymi klamrami. Przy szczupłych biodrach paski można też nosić luźno zapięte i ukośnie opuszczone na biodro o przedłużonym stanie (biodra nie mogą być zbyt szerokie).
Niezbyt ctopasowane sukienki, bez odcinanego dołu, są najbardziej wskazane przy szerokiej talii; dobrze też wyglądają przy krótkim stanie (zwróć uwagę na linie pionowe w prezentowanych fasonach). Sukienka odcinana w pasie, przy krótkim stanie, powinna mieć „podrzuconą” górę, ewentualnie pasek opuszczony na biodra.
Krótki stan wydłużają bluzki „podrzucone” nad paskiem spódnic. Kombinezon z bocznym zaakcentowaniem wcięcia jest dobry dla sylwetki o szerokiej talii.
Przy krótkim stanie i szerokiej talii swetry lub bluzki lepiej wykładać na wierzch; powinny być one dłuższe albo przynajmniej przykrywać talię.
Jeśli dziewczyna ma szczupłe biodra, ubiór może akcentować tę część ciała poprzez np. szeroki ściągacz, pasek z guzikami, lamówki wykańczające dolny
brzeg swetra lub bluzki. Osoba o krótkim stanie i szerokiej talii najlepiej wygląda w prostych płaszczach i kurtkach z zaakcentowanymi liniami pionowymi oraz w płaszczach i pelerynach o linii A, które dodatkowo maskują obfite biodra.


Krótkie bluzeczki, sweterki, gorseciki ładnie wyglądają przy długim stanie. Stan skracają krótkie do pasa kurtki, wiatrówki i wdzianka z kieszeniami, karczkiem, kołnierzem przy szyi, ściągaczem w pasie. Szeroką talię można maskować rozpiętymi żakietami, kamizelkami i wdziankami. Dziewczyna o chłopięcej sylwetce może wyszczuplić talię, poszerzając biodra baskinkami. Krótkie amizelki będą świetnie wyglądać przy długim stanie, długie natomiast lepiej przy krótkim stanie. Krótkiego stanu lepiej nie akcentować. Ładną talię i właściwe proporcje ciała można podkreślić paskiem. Szeroką talię dobrze jest przykryć
„podrzuconą” bluzką. Przy długim stanie i szczupłej talii można nosić szerokie paski z fantazyjnymi wiązaniami. Wysokie dziewczęta mogą sobie pozwolić na
paski z dużymi klamrami. Uwaga: podkreślenie talii sprzyja poszerzeniu bioder, ramion i powiększeniu biustu. Skromne paski z prostymi klamrami, ewentualnie wiązane z długimi, luźno puszczonymi końcami, są wskazane dla sylwetki z szeroką talią. Najlepiej, gdy pasek jest w kolorze ubrania.

Powiązane artykuły

Macierzyństwo

Jest to wielkie wydarzenie w życiu każdej kobiety. Wiele kobiet oczekuje na nie z radością, obiecując sobie po nich różne cudowności, inne kobiety są pełne lęku, ale żadna nie jest obojętna. Należy zachować pewną ostrożność, jeżeli chce się unikać skutków ciąży dla wyglądu sylwetki.