Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Tuszowanie mankamentów cz. IV – SZYJA

Tuszowanie mankamentów cz. IV – SZYJA

Częstym mankamentem figury jest krótka, masywna szyja, której może towarzyszyć podwójny podbródek. Niekorzystnie też wygląda szyja mocno rozszerzająca się u nasady. Długa szyja uważana jest za atut urody.
• Krótka szyja
Co robić?
Wyszczuplać i wydłużać ją optycznie. Ważny jest kształt i wielkość dekoltu, rodzaj fryzury, ozdób oraz kształt twarzy. Krótką szyję wydłużą dekolty poniżej obojczyka (dłuższe niż szersze), rozpięte kołnierzyki, golfy-chomąta, upięte łub krótkie włosy (lepiej, gdy krótka szyja jest odsłonięta), długie korale, wisiory, nisko zawiązane chusty i szale. Mając krótką szyję, należy pamiętać, aby dekolt był jak najdłuższy, w kształcie V. Lepiej, aby klapy kołnierza nie były zbyt szerokie, szalowe lub rozszerzające się ku dołowi. Optyczne poszerzenie ramion, poprzez szerokie klapy kołnierza, nie wpływa korzystnie na krótka szyje.

Przy krótkiej szyi można również włożyć sweter czy bluzkę ze stójką, golfem lub małym dekoltem, ale muszą one od szyi odstawać. Jeśli stójka – to wąska, np. w postaci falbanki, jeśli mały dekolt – to np. tzw. woda,a jeśli golf – to chomąto. Dekolty o skośnych, asymetrycznych lub zbiegających się liniach wydłużają szyję. Dekolty o liniach poziomych prostych lub falistych są dobre dla dziewczyn o długich lub normalnych szyjach.

Top