Tuszowanie mankamentów cz. III – BIUST

Biust jest przyczyną kompleksów wielu dziewcząt i kobiet, w większości wypadków bez żadnego uzasadnienia. Wielkość piersi należy bowiem rozpatrywać nie według numeru biustonosza, ale w relacji do rozmiarów całej sylwetki, np. małe piersi „dobrze grają” z drobną figurą, a większe – z pełniejszą. Biust powinien znajdować się na 1/2 wysokości klatki piersiowej. Dlatego tak ważne jest noszenie odpowiednio dobranego biustonosza, tzn. o właściwym rozmiarze i fasonie. Notoryczne unikanie stanika może zdeformować nawet bardzo mały biust. Na wygląd piersi źle wpływa niewłaściwa postawa, np. garbienie się.

Biust duży lub obniżony
Co robić?
Konieczny dobry biustonosz: dopasowany i dobrze skrojony ale nie za mały – jedynie brzydko spłaszczy piersi, a wcale ich nie pomniejszy optycznie. Przy obniżonym biuście stanik powinien utrzymywać piersi w połowie wysokości klatki piersiowej. Lepsze są biustonosze lekko usztywnione, bardziej zabudowane, o szerszych ramiączkach (sama musisz wyregulować ich długość). Można też nosić biustonosze o specjalnym kroju, zmniejszającym optycznie biust. Ubrania z miękkich tkanin powinny być luźno dopasowane, mieć dekolty V i gęste, średniej wielkości desenie. Unikać pasków (optycznie skracają tors i uwydatniają biust). Nie garbić się!

Tagi: biustonosze, biustonosze do karmienia, biustonosz

Powiązane artykuły

Młoda panna vs. elegancja

Jest to jeszcze podlotek, ale już bliski życia kobiecego. Wystarczy jedno spotkanie. Ona wie o tym. Jej postawa ulega też zmianie, a jej myśli skierowane są ku przyszłości, którą przeczuwa, lecz której nie zna jeszcze.

Techniki korygowania mankamentów figury

Trudno znaleźć dziewczynę w stu procentach zadowoloną z własnej sylwetki. Najczęściej można usłyszeć narzekania: „Jestem za gruba!”, nieco rzadziej: „Ale ze mnie patyk!”. Potem następuje wyliczanka pozostałych mankamentów figury… Uff! Ależ te dziewczyny się zamartwią!