Techniki korygowania mankamentów figury

Trudno znaleźć dziewczynę w stu procentach zadowoloną z własnej sylwetki. Najczęściej można usłyszeć narzekania: „Jestem za gruba!”, nieco rzadziej: „Ale ze mnie patyk!”. Potem następuje wyliczanka pozostałych mankamentów figury… Uff! Ależ te dziewczyny się zamartwią!Zastanówmy się wobec tego, jak pozbyć się tych wszystkich zmartwień. Rozwiązanie Waszych problemów można znaleźć nie tylko w gimnastyce i zdrowej diecie, ale również w odpowiednio dobranym stroju. Dobór ubioru rządzi się bowiem własnymi zasadami, niezależnie od panującej aktualnie mody. Aby efektownie wyglądać, trzeba kupować lub szyć ubrania nie tylko modne, ale i stosowne do swojej sylwetki.
W tym wpisie zajmiemy się tuszowaniem mankamentów różnych figur. Najpierw rozpatrzmy problem zbytniej pulchności i szczupłości ciała.

Dziewczyna zbyt szczupła
Linia ubioru: płynna, z niewielką ilością elementów; konieczna równowaga między elementami o liniach łagodnych, miękkich a ostrych i kanciastych. Detale (paski, kieszenie, kołnierze itp.)formy geometryczne z łagodnymi krawędziami, umiarkowana ich ilość i dopasowana do wzrostu. Dodatki: (torebki, biżuteria, guźiki, sprzączki itp.) Materiały: desenie geometryczne o regularnie powtarzających się motywach, w paski, groszki. Wzory: tzw. tureckie, „sierść zwierząt”. Materiały: najlepiej naturalne, z fakturą, miękkie, dobrze układające się; unikać materiałów cienkich i zwiewnych oraz ciężkich i błyszczących, bardzo sztywnych, także cienkich i elastycznych.

Fasony: stroje niezbyt obszerne, tzw. kobiece, wskazana linia X (przy odpowiednich proporcjach ciała), żakiet, tzw. krawiecki, baskinki; spódnice i spodnie z marszczeniami i szerokim paskiem. Kolory: ciepłe, niezbyt intensywne, raczej niewskazane ostre, intensywne (np. ostry róż, głęboka czerń, ostra biel itp.)

Powiązane artykuły

Wiek młodzieńczy

WIEK  MŁODZIEŃCZY Wiek ten nazywany też jest teen-age, ponieważ lata od trzynastu  do dziewiętnastu  w języku angielskim mają końcówkę -teen.

Elegancja w Paryżu

Jasna i wesoła rankiem lub zaraz po południu, w kolorze spokojnym lub żywym, elegancja Paryżanki ściemnia się u schyłku dnia i zimą. Już od piątej godziny popołudniu pokazują się na ulicy niezliczone kostiumy czarne.