Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Papierosy, środki antykoncepcyjne, alkohol

Papierosy, środki antykoncepcyjne, alkohol

Czy można jeść przed telewizorem?
Na własne ryzyko i odpowiedzialność! Wszystkie badania wykazują, że telewizor i otyłość idą w parze.
Warto wspomnieć o „sofa potatoes” lub „grubasach internetowych”, których przybywa wśród młodych Amerykanów spędzających godziny przed ekranem telewizora lub komputera. Jeśli masz nawyk jedzenia podczas oglądania telewizji, to narażasz się na nadwagę.
Oglądanie telewizji jest czynnością bierną. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że podczas podjadania przed ekranem nie będziesz mieć świadomości tego, co i ile zjadasz, nawet jeśli jest już po kolacji.
Brak ruchu w połączeniu z nadmiarem tłuszczu i cukru zawartego w chipsach, popcornie, orzeszkach, pizzy, napojach gazowanych wpływa zgubnie na sylwetkę.


Niemniej jednak, jeśli masz ochotę spędzić wieczór przed telewi­zorem w towarzystwie przyjaciół lub rodziny, to przecież można przygotować „danie telewizyjne”, które będzie zarówno dietetyczne, jak i sycące, dzięki czemu nie będziesz miała ochoty biegać i szperać w lodówce podczas przerw na reklamy.
Jak przestrzegać diety,
gdy jestem zaproszona do przyjaciół?
Masz dwa wyjścia, możesz zrobić sobie małą „przerwę” w diecie lub starać się jej przestrzegać za wszelką cenę. Sama musisz ocenić sytuację, ale pamiętaj, że kolacja w gronie przyjaciół ma być przede wszystkim przyjemnością.
Taka wyjątkowa sytuacja zdarzająca się od czasu do czasu nie zrujnuje twoich wysiłków, pod warunkiem że będziesz jeść w rozsądnych ilościach i nie częściej niż raz w tygodniu.
Jeśli ciężko ci oprzeć się pewnym daniom, to warto poznać kilka sztuczek i trików, które pomogą ci sprostać takiej sytuacji.
Nakładaj sobie małe porcje i jedz powoli.Przed wyjściem zjedz drobną przekąskę (owoce, kawałek chudej szynki)

Top