Papierosy, środki antykoncepcyjne, alkohol

PRZESTARZAŁE TEORIE CZĘSTO MAJĄ DŁUGI ŻYWOT. CZY PAPIEROSY ZAPOBIEGAJĄ PRZYBIERANIU NA WADZE? CZY PIGUŁKI ANTYKONCEPCYJNE I ALKOHOL POWODUJĄ TYCIE? OTO PODSTAWOWE PYTANIA.
Czy papierosy zmniejszają apetyt?
Palacze zazwyczaj mają wagę niższą od przeciętnej. Wytłumaczenie jest proste: ich wydatek energetyczny jest wyższy ze względu na działanie nikotyny. Wypalenie 20 do 30 papierosów zwiększa go o 200 do 300 kalorii. Nikotyna wpływa także na uczucie sytości. Nałogowi palacze zazwyczaj jedzą mniej, w konsekwencji czego są też szczuplejsi. Należy także wspomnieć o tym, że nikotyna zmienia wyczucie smaku i zwiększa zapotrzebowanie na białko. Palacze powinni więc jeść więcej mięsa, a mniej tłuszczu.
Teraz już wiesz, w jaki sposób papierosy zapewniają szczupłą sylwetkę. Zastanów się więc dobrze! Nikotyna wywiera wprawdzie na nią wpływ, ale czy nie trzeba za to drogo płacić?
Nie możesz przecież z góry przewidzieć, czy się od papierosów uzależnisz, czy nie. Jeśli tak się stanie, to przygotuj się na kłopoty, dużo poważniejsze niż te związane z nadmiarem kilogramów. Przede wszystkim zmieni się niekorzystnie twój wygląd: cera nabierze ziemistego koloru, zęby staną się żółte, a oddech przykry, Połączenie papierosów i pigułek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko zakrzepicy. Nie łudź się, że paląc papierosy light, nie będziesz sobie tak bardzo szkodzić, to z gruntu fałszywe przekonanie. Nadejdzie w końcu taki moment, że będziesz musiała rzucić palenie (gdyż na przykład będziesz w ciąży). Wtedy będziesz musiała stoczyć dwukrotnie cięższą batalię, rzucić nałóg i walczyć z kilogramami. Czy więc papieros naprawdę jest „cool”?


Czy tabletki antykoncepcyjne powodują tycie?
Srodki antykoncepcyjne nie powodują tycia, lecz u niektórych osób mogą dawać pewne objawy uboczne. Tabletki przepisywane młodym osobom zawierają bardzo niewielkie dawki hormonów, dlatego nie powodują przybytku wagi.
Na początku stosowania tego typu środków przez kilka miesięcy warto regularnie kontrolować swoją wagę. Jeśli się nie zmienia, to oznacza, że tabletka jest dobrze dobrana.
Jeśli jednak podczas stosowania tabletki pojawiają się pewne objawy, typowe dla okresu poprzedzającego miesiączkę: zatrzymanie wody w organizmie, obrzęki, a także odkładanie się tkanki tłuszczowej w typowo kobiecych miejscach (uda, biodra, po­śladki), masa ciała zwiększa się o I do 3 kg, to konieczna jest konsultacja z ginekologiem. W takim wypadku konieczna będzie prawdopodobnie zmiana tabletki na środek o nieco innym skła­dzie hormonalnym, który będzie lepiej dostosowany do równowagi estrogenowo-progesteronowej organizmu.
Czy alkohol powoduje tycie?
Siedem kalorii w gramie, nie licząc dodatku cukru, który znajduje się w wielu napojach alkoholowych: tak, alkohol powoduje tycie. Jest szkodliwy dla diety, lecz przede wszystkim dla zdrowia. Kalorie zawarte w alkoholu najpierw zmieniają się w ciepło, potem w tłuszcz, którego organizm tak naprawdę nie potrzebuje. Są zupełnie bezużyteczne, gdyż nie mogą być zużyte na pracę mię­śni ani na zapewnienie komfortu ciepinego organizmu.
Napoje alkoholowe zwiększają apetyt, a to niestety jest bardzo niedobre w przypadku diety! Dodatkowo powodują stan przejściowej euforii, która osobom podatnym może grozić uzależnieniem.
Czy istnieją leki na odchudzanie?
Owszem, istnieją, ale nie są dla ciebie odpowiednie!
Nie ma żadnych cudownych recept ani środków na to, by schudnąć, i na szczęście te, które są dostępne lub były dostępne są niewskazane u dzieci i młodzieży ze względu na efekty uboczne ich stosowania, które doprowadziły do wycofania części z nich ze sprzedaży w większości krajów.
Ciągle często są stosowane środki moczopędne, które należy zdecydowanie odradzić. Powodują one jedynie utratę wody oraz ważnych dla organizmu minerałów, magnezu i potasu, nie znika natomiast nawet gram tkanki tłuszczowej. Do kategorii środków niebezpiecznych zaliczyć także należy wyciągi z tarczycy, które wywołują utratę tkanki mięśniowej, zmęczenie oraz stan nienormalnego podniecenia.
Obecnie pojawiły się na rynku nowe środki, które nie mają takich efektów ubocznych. Hamują one wchłanianie tłuszczu z przewodu pokarmowego. Są jednak stosowane wyłącznie u osób z bardzo nasiloną otyłością. Mogą być skuteczne jedynie w połączeniu z odpowiednio zrównoważoną dietą.
Przyjemności, za które drogo trzeba płacić
piwo (330 ml): 115 cal
whisky (80 ml): 240 cal
whisky z colą (150 ml): 260 cal
porto (70 ml): 80 cal
kieliszek czerwonego wina (150 ml): 85 cal
kieliszek białego wina (150 ml): 105 cal
kieliszek szampana: 120 cal
koktajl: 100 do 250 cal

Tagi: papierosy, rzucanie papierosów, alkohol

Powiązane artykuły

Jak pozostać szczupłą?

CELEM TWOJEJ DIETY JEST NIEWĄTPLIWIE ZRZUCENIE ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW I POZBYCIE SIĘ PROBLEMU NADWAGI RAZ NA ZAWSZE, TAK BY NIE ZACZYNAĆ ZA JAKIŚ CZAS WSZYSTKIEGO OD NOWA…

Czy zdrowie i waga idą w parze?

Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że dla zdrowia groźna jest otyłość. Nadwaga, czyli kilka kilogramów za dużo, nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. Oczywiście możesz nie być zadowolona ze swojego odbicia w lustrze. Możesz także szybko się męczyć podczas uprawiania sportu, jeśli już nie podczas wchodzenia po schodach… jednak to nie jest groźne dla zdrowia. Otyłość […]