Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > Niektóre czynniki zdrowia i urody

Niektóre czynniki zdrowia i urody

Na przedwiośniu, gdy słońce operuje mocno, szerokie płaszczyzny pokryte śniegiem stanowią silny ekran odbijający światło Wskutek tego dochodzi czasem do tzw. olśnienia, tj. zapalenia narządu wzrokowego na tle zbyt silnego dopływu światła. Zapobiec olśnieniu można za pomocą przyciemnionych okularów (gogli).
Narciarstwo wymaga też corocznej „suchej zaprawy” przed wyjazdem w góry. W przeciwnym razie pierwsze dni uprawiania tego sportu mogą okazać się nad wyraz trudne i męczące O tym ze zadufani we własne umiejętności początkujący narciarze często spędzają urlop w szpitalu z nogą w gipsie wiadomo powszechnie Stopniowe doskonalenie się w tym pięknym sporcie bez nadmiernego ryzyka, za to z rozsądkiem, pozwoli wyciągnąć z uprawiania narciarstwa zwanego przez zapaleńców białym szaleństwem – mnóstwo przyjemności i pożytku.


LATO
Lato stwarza wyjątkowo dobre warunki do pielęgnowania zdrowia i urody w młodym wieku. Latem młodzież odpoczywa od zajęć szkolnych i akademickich a młodzież pracująca tez przeważnie w lecie wykorzystuje urlop albo jego część. W naszym klimacie lato nie jest przesadnie upalne, a doskonałe położenie geograficzne Polski i jej konfiguracja pozwalają w ciągu najwyżej doby znaleźć się w wymarzonym miejscu: nad morzem, nad jeziorami, w górach, w masywie leśnym, na otwartej równinie i w każdym innym punkcie. Umiarkowane warunki klimatyczne i przyjazna temperatura, nasłonecznienie, wody otwarte, bogate w owoce. i warzywa. pożywienie korzystnie wpływają na funkcjonowanie młodego organizmu, poprawiają wygląd zewnętrzny, leczniczo wpływają na cerę młodzieńczą, zwłaszcza łojotokową lub dotkniętą trądzikiem pospolitym. Z wielu czynników letniej pory roku 2 odgrywają :szczególnie doniosłą rolę: słońce i woda.

Top