Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > Niektóre czynniki zdrowia i urody

Niektóre czynniki zdrowia i urody

Sporty zimowe
Tak dużo miejsca poświęcono szkodom wyrządzanym przez zimno, że należy teraz podkreślić zalety zimowych sportów; Specjalnie propagować ichnie trzeba, bo i tak należą do :najulubieńszych i to zarówno przez młodzież, jak i przez starszych.
Warto podkreślić, że łyżwiarstwo jest sportem, który powinno się uprawiać nie tylko w wieku lat kilku lub kilkunastu lecz przeciwnie kontynuować jazdę na łyżwach jak najdłużej, w ciągu całego wieku dojrzałości. Łyżwiarstwo to ruch całego ciała, dobra koordynacja ruchów i ćwiczenie oddechowe, to utrzymywanie wszystkich mięśni w dobrej formie. Łyżwiarstwo poprawia postawę i figurę, pomaga wyrównać małe skrzywienia kręgosłupa, rozwinąć zbyt szczupłe uda, stracić kilka zbędnych kilogramów zbyt otyłym i pobudzić apetyt młodym niejadkom. Zwykłe, niewyczynowe łyżwiarstwo nie wymaga specjalnie kosztownego sprzętu, a jego wielką zaletą jest to, że można uprawiać je codziennie, a nie tylko w niedziele i na urlopie.


Drugim pięknym sportem zimowym jest narciarstwo, które jest jednak kłopotliwsze, bo wymaga wyjazdu w odpowiedni teren. Daje za to, ó wiele bardziej niż łyżwiarstwo możliwość wyjścia na otwartą przestrzeń i od dychania zupełnie czystym powietrzem. Tych dwóch sportów nie należy przeciwstawiać sobie. Najkorzystniejsze jest uprawianie łyżwiarstwa przez całą zimę codziennie a nadto narciarstwa w dni wolne i w okresie urlopu lub ferii zimowych.
Warto podkreślić ze podczas jazdy na łyżwach a ściślej po pierwszym kwadransie jazdy, nie odczuwa się już mrozu, można doskonale obejść się bez czapek i nauszników, a mimo tonie odmrozić żadnej części ciała. Powoduje to intensywny ruch oraz pewną emocja. Przy zjazdach, narciarskich w dni mroźne warto twarz osłonić tłustym kremem lub innym kremem sportowym.

Top