Moja figura się zmienia. A moja osobowość?

TWOJE CIAŁO ZACZYNA SIĘ ZMIENIAĆ, TWOJA OSOBOWOŚĆ I SYLWETKA STAJĄ SIĘ INNE, TO NAZYWAMY… DOJRZEWANIEM. BARDZO WAŻNY ETAP W ŻYCIU, ‚KTÓREGO NIE DA SIĘ UNIKNĄĆ.Czy wraz ze zmianą figury zmienia mi się osobowość?
Twoja sylwetka się zmienia. Wiele z tych zmian może być dla ciebie trudnych, część jest nie do uniknięcia, część jednak możesz kontrolować. Jednak zmiany, do których dochodzi w wyniku dojrzewania, są nieodwołalne!
Powoli trzeba przyzwyczajać się do swojego nowego ciała, co czasem może być trudne. Może istnieć pewna dysproporcja pomiędzy twoim wiekiem i tym, jak się czujesz, a twoim wyglądem, który nie zawsze do tego pasuje. Potrzeba czasu, nieraz nawet kilku lat, zanim będziesz zupełnie dobrze czuć się w swojej skórze i pozostaniesz w harmonii z samą sobą.
Jeśli chodzi o figurę, to musisz sobie poradzić z wieloma zmianami, tak więc nie warto dorzucać do tego problemów z wagą. Na pewno ci się uda pokonać wszystkie przeszkody.
Czy zmienia mi się osobowość?
Nie zasadniczo. Twoja prawdziwe ja pozostaje niezmienne. To, jaka jesteś w środku, nie zmienia się. Oczywiście zmiany sylwetki sprawiają, że inni patrzą teraz na ciebie zupełnie inaczej, i ty sama także.
Twoja osobowość to twoje zachowanie w stosunku do innych. Relacje międzyludzkie stale się tworzą i podlegają ciągłym zmianom. Trzeba je pielęgnować. Jeśli jest się zadowolonym ze swego wyglądu i czuje się dobrze we własnej skórze, to ma to także pozytywny wpływ na stosunki społeczne i uczuciowe.
Dodatkowo, jakie to przyjemne: czujesz, że się sobie podobasz, ubierasz się tak jak lubisz i otrzymujesz masę komplementów. Życie jest piękne, a niedługo stanie się jeszcze piękniejsze!
MOJA FIGURA SIĘ ZMIENIA, A MOJA OSOBOWOŚĆ?
Jeśli jestem szczupła, chociaż dużo jem, to czy mogę tak dalej postępować?
Jesz za czterech i nie tyjesz? Co za szczęście! Odziedziczyłaś taki typ przemiany materii, to pewne. Jesteś po prostu jednym ze szczęśliwców, którym los bardziej sprzyja. Oczywiście tobie może się wydawać inaczej, gdyż masz ochotę zrzucić parę kilogramów, chociaż to wcale nie jest konieczne.
Jeśli jesteś szczupła, być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że „jesz jak ptaszek”. Jesteś najedzona po trzech kęsach. Głośno mówisz, że dużo jesz, a w rzeczywistości raczej dzióbiesz, niż się obżerasz. Dopóki rośniesz, nie powinnaś się ograniczać, lecz jeść tak, by się najeść, bez szkodliwych konsekwencji dla figury. Nie zwalnia cię to od przestrzegania zdrowych zasad odżywiania się i dbania o aktywność fizyczną. W innym wypadku cellulit cię nie ominie, pomimo że jesteś szczupła.


Jak to się dzieje, że top modelki są takie szczupłe?
Masz 13 lub  14 lat, 180 cm wzrostu i jesteś wyjątkowo szczupła? Masz więc szansę, by zostać modelką: dziesiątki tysięcy kandydatek zgłaszają się na konkursy do agencji! Trudno się przez to przebić. Potrzebne są pewne predyspozycje genetyczne. Nikt nie wybiera sobie przecież wzrostu, jaki osiągnie. Dodatkowo rosnąc I 5 cm rocznie, trzeba mieć wyjątkowo smukłą sylwetkę. Figury top modelek tak naprawdę są „poza normą”.
Jak więc to się dzieje, że są tak szczupłe?
Nie ma tu żadnych cudów, jeden lub dwa odtłuszczone jogurty wieczorem, to święta! A dookoła tyle pokus? Musisz mieć „żelazną” motywację, gdyż życie top modelek nie jest usłane różami, a praca wyjątkowo męcząca. Godziny pracy są wykańczające, a pensja początkujących w tym zawodzie wcale nie do pozazdroszczenia. Wiele dziewcząt próbuje robić taką karierę. Mieszkają razem po kilka w maleńkim pokoiku. Muszą biegać na castingi, a jednocześnie pokrywać wszystkie koszty swojego utrzymania. To wszystko często trwa latami, a pieniędzy zostaje im naprawdę niewiele. Ile z nich robi karierę i zostaje gwiazdą? Zaledwie kilka,
Na zdjęciach bez wątpienia wyglądają bez zarzutu, nie mają nawet odrobiny cellulitu. Rezultat jest perfekcyjny, ale to jedynie idealny obraz, a nie rzeczywistość. Marzenia są oczywiście konieczne, jednak lepiej marzyć o tym, aby być sobą i mieć piękne kobiece kształty.

Powiązane artykuły

Czym zajmuje się dietetyka?

DIETETYKA JEST NAUKĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ ŻYWIENIEM, ŻYWNOŚCIĄ, JEJ SKŁADEM, PRZYSWAJANIEM POŻYWIENIA I JEGO ROLĄ DLA ORGANIZMU. JEJ CELEM JEST TAKI DOBÓR SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH, BY POKRYĆ INDYWIDUALNE POTRZEBY KAŻDEGO CZŁOWIEKA.

Czym jest nadwaga?

W JĘZYKU POTOCZNYM ZA OSOBY Z NADWAGĄ UWAŻA SIĘ TE „ZBYT PULCHNE”, KTÓRE WAŻĄ ZBYT DUŻO. ZARÓWNO Z MEDYCZNEGO, JAK I OSOBISTEGO PUNKTU WIDZENIA NADWAGA JEST RACZEJ NIEDOGODNOŚCIĄ NIŻ CHOROBĄ I MOŻNA Z NIĄ ŻYĆ, A SYLWETKA MOŻE WYGLĄDAĆ HARMONIJNIE. JEDNAK NADMIAR KRĄGŁOŚCI JEST ZNAKIEM, ZE PRZEKROCZYŁO SIĘ SWOJĄ IDEALNĄ WAGĘ.