Młoda panna vs. elegancja

Jest to jeszcze podlotek, ale już bliski życia kobiecego. Wystarczy jedno spotkanie. Ona wie o tym. Jej postawa ulega też zmianie, a jej myśli skierowane są ku przyszłości, którą przeczuwa, lecz której nie zna jeszcze.
Każda z nich jednak, czy będzie to studentka czy pracownica biurowa, czy nawet uczennica kończąca szkołę ulega wpływowi otoczenia koleżanek i kolegów.
Taki wpływ będzie się coraz bardziej uwydatniać i na wyglądzie i na usposobieniu młodej panny która wkracza dopiero w życie.
Elegancja jej będzie kształtować się również zależnie od pory dnia. Często brak jej będzie jednolitości w sposobie ubrania i zachowania się.
Postawa i gesty: Rodzice powinni wytłumaczyć córce, że dorastająca parnia musi porzucić maniery chłopca, wyrzec się używania gwary i hałaśliwego śmiechu – powinna opanować zbyt krzykliwe brzmienie głosu, ponieważ jej elegancja więcej zależy od postawy i zachowania się oraz gestów niż od ubioru.
Ubiór na codzień: Oto kilka praktycznych rad dla młodych panien, którymi mogą się kierować przy zestawianiu garderoby.
W życiu codziennym używaj ubiorów typowych (tzw. klasycznych): spódnice, bluzki koszulowe, swetry i pulowery. Fasony się nie zmieniają: rękaw wszyty następuje po kimonowym i odwrotnie. Stosuj się do mody. I w jednym sezonie noś pulower biały, a w innym pulower czarny, lila, niebieski, czerwony, zielony czy żółty.

Powiązane artykuły

Uroczyste daty w życiu

U wszystkich narodów zawsze istniał zwyczaj podkreślania uroczystych dat w życiu przez wystawne ubiory. Radość i uroczystość święci się przez stosowanie bardziej okazałych tkanin oraz takich kolorów i klejnotów, które w sposób niejako symboliczny wskazywałyby na bohatera czy bohaterkę uroczystości.

WIEK DOJRZAŁY I STAROŚĆ – CZYLI TRUDNOŚĆ DOSTOSOWANIA SIĘ

Życie upływa a wraz z nim przemija nasza młodość. Pomimo swoich lusterek kobiety nie widzą (lub nie chcą widzieć!), że się starzeją. Zwracają uwagę tylko na szczegóły: fałdka, która rano po przebudzeniu się nie znika i staje się pierwszą zmarszczką, kącik.ust, który się zapada, podbródek, który się rozdwaja, jasne nitki w ciemnych włosach, żylak na […]