Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > MAKIJAŻ

MAKIJAŻ

Włosy tapirowane szybko ulegają uszkodzeniom, farbowane zbyt intensywnie, a szczególnie tlenione, dość szybko niszczą się, ulegają też niekorzystnym zmianom, gdy są myte przsadnie często, mimo, że czyste. Końce włosów rozwidlają się, powierzchnia włosów staje się matowa, układają się coraz gorzej. Noszenie peruki dłużej niż przez 2 godz. (raz na tydzień już wpływa niekorzystnie na stan owłosienia (choć może to nie być widoczne od razu), gdyż powoduje przegrzanie skóry, nadmierne pocenie się I nadmierne wydzielanie łoju.
To są właśnie szkodliwości ogólne, których nasilenie wzrasta proporcjonalnie do częstości i intensywności makijażu oraz używania środków kosmetycznych o charakterze zdobniczym w ogóle i odwrotnie proporcjonalnie do gatunku używanych preparatów. Jeśłi więc już używa się od czasu do czasu preparatów upiększających, to należy posługiwać się środkami w najwyższym gatunku.


Trzeba tu ostrzec młode Czytelniczki przed bezkrytycznym stosunkiem do upiększających kosmetyków zagranicznych. Za Eldorado kosmetyków upiększających uchodzi np. Francja. To prawda, że w tym kraju produkuje się wiele bardzo dobrych kosmetyków, ale prawdą jest również (a może przede wszystkim) i to, że właśnie we Francji produkuje się, sprzedaje i używa bez porównania więcej kosmetyków wyjątkowo tandetnych i szkodliwych, za to trochę tańszych od renomowanych preparatów najlepszych firm. Ostatnio właśnie we Francji podniosły się głosy najwybitniejszych kosmetologów przeciw, bezkarnemu stosowaniu kosmetyki upiększającej za pomocą nie sprawdzonych i szkodliwych preparatów zdobniczych. A więc ogólna wskazówka płynąca z tych obserwacji byłaby następująca: rozpocząć stosowanie kosmetyków upiększających jak najpóźniej (idzie o wiek), stosować je jak najrzadziej i jak najskromniej, używać preparatów najwyższej jakości, możliwie najskrupulatniej stosować staranny demakijaż.

Top