Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > MAKIJAŻ

MAKIJAŻ

Także łuki brwi można poprawić, zarysować inaczej, zwęzić, rozszerzyć, wydłużyć – stosownie do mody lub do urody. Jeśli brwi są z natury nieregularne, można za pomocą szczypczyków depilacyjnych poprawić ich zarys. Ale lepiej robić to (podobnie jak farbowanie henną) nie w dniu okazji, lecz na 1-2 dni wcześniej, gdyż wiele młodych kobiet bezpośrednio po tych zabiegach łuk brwiowy ulega zapalnemu zaróżowieniu, co wygląda nieładnie.

Po upływie 24-48 godz. stan zapalny wygasa, a brew prezentuje się dobrze”) i ładnie. To samo dotyczy farbowania henną rzęs.
Kilka słów warto dodać jeszcze na temat makijażu w celu maskowania defektów skóry. Drobne defekty, np. naczyniaki, małe płaskie blizny, można zamaskować za pomocą kremów podkładowych i płynnych pudrów. Plamy odbarwione (tzn, jasne, pozbawione pigmentu) maskuje się najlepiej preparatami dwuhydroksyacetonu w formie roztworu wodnoalkoholowego lub kremu (preparat fabryczny krajowy nosi nazwę CitoSol). Za granicą produkuje się wiele preparatów maskujących, w różnych odcieniach, dobieranych do karnacji, skóry.
Stosowanie makijażu maskującego jest bardzo wskazane, gdyż poprawia samopoczucie, usuwa zażenowanie, pomaga wyzbyć się kompleksów. Makijaż maskujący dopuszczalny jest w każdym wieku i zarówno dla chłopców, jak dla dziewcząt. Ale taki makijaż jest ostatecznością, do której należy się uciec, gdy innymi metodami nie można uzyskać trwałego efektu estetycznego (np. drogą zabiegu chirurgicznego, leczenia promieniami innymi metodami fizykalnymi)

Top