Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > MAKIJAŻ

MAKIJAŻ

Gdy oczy osadzone są zbyt blisko, wskazane jest położenie na powieki jasnych cieni, ciemniejących w kierunku zewnętrznych kątów oczu. Gdy przeciwnie, oczy rozstawione są szeroko, stosuje się w pobliżu kątów zewnętrznych tonację jaśniejszą, ciemniejącą stopniowo w kierunku wewnętrznych kątów oczu.
Jasnych cieni na powiekach wymagają oczy osadzone głęboko podczas gdy ciemniejsze cienie łagodzą zbytnią wypukłość oczu. Przy oczach osadzonych głęboko można brzeg powieki dolnej podkreślić jasną kreską, przy oczach zaś wypukłych wskazane jest mocniejsze przyciemnienie rzęs, a nawet przyklejenie rzęs sztucznych.
Same rzęsy i brwi można zabarwiać albo tuszem, albo ołówkami, albo trwalej za pomocą henny do brwi, rozprowadzonej wodą utlenioną 6-procentową (Perhydroki 30 % i wody destylowanej). Zabieg ten, wystarczający na miesiąc, warto jednak przeprowadzić u fryzjera lub kosmetyczki.
Można też, na szczególne okazje*), wkleić na kilka godzin sztuczne rzęsy lub pojedyncze rzęsy wkleić między własne. Sposób wklejania jest na ogół znany: specjalnym klejem należy powlec wstążeczkę rzęs, następnie podkreślić należy, że opisany makijaż stosować można tylko na specjalne okazje, nie zaś na co dzień środek jej przyłożyć do środka powieki górnej tuż przy jej brzegu, następnie przyłożyć oba końce wstążeczki. W razie potrzeby, można odpowiednio przyciąć sztuczne rzęsy, aby długość całej wstążeczki dokładnie odpowiadała długości brzegów powieki górnej. Po lekkim przyciśnięciu końców wstążeczka rzęs przykleja się na tyle silnie, by trzymać się przez kilka godzin i na tyle słabo, by dała się po tych kilku godzinach odlepić.


Sztuczne rzęsy korzystnie korygują oczy zbyt wypukłe. Natomiast przy bliskim rozstawieniu oczu dobre efekty daje przyklejenie kilku sztucznych rzęs pomiędzy własne rzęsy w pobliżu zewnętrznych kącików oczu. W tym celu ze wstążeczki rzęs wycina się małe odcinki zawierające 3 lub 4 rzęsy, chwyta szczypczykami i w połowie długości rzęs, zanurza wstążeczkę w kleju i przykłada do brzegu powieki tuż przy kąciku zewnętrznym. Po paru chwilach klej zasycha i rzęsy trzymają się dość mocno.

Top