Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Jak wyglądają zrównoważone posiłki?

Jak wyglądają zrównoważone posiłki?

JUŻ TERAZ WIESZ, ZE NIE MA RZECZY ZAKAZANYCH. NIE MA RÓWNIEŻ ŻADNYCH PRODUKTÓW KTÓRE BY BYŁY NIEBEZPIECZNE W DIECIE ODCHUDZAJĄCEJ: WSZYSTKO JEST KWESTIĄ ILOŚCI. CHOCIAŻ NIC NIE JEST ZABRONIONE, TO PEWNE PRO­DUKTY SĄ BARDZIEJ POLECANE NIŻ INNE.
Jakie produkty w diecie są korzystne?
Masz naprawdę z czego wybierać, lista tych produktów jest długa: są to przede wszystkim owoce, warzywa, nabiał, produkty zbożowe (także chleb) i mączne oraz produkty białkowe.
Niektóre produkty spożywcze są szczególnie polecane: te zdrowe i niskokaloryczne.
Ryby?
Należy je jak najbardziej polecić. Prawie wszystkie białe ryby zawierają niewielkie ilości tłuszczu (oczywiście jeśli nie będziemy ich smażyć na tłuszczu). Można je jeść bez ograniczeń.
Ryby tłuste (łosoś, tuńczyk, halibut) także nie powinny być pomijane, gdyż mają ochronny wpływ na układ krążenia.
Drób?
Kurczak w różnych postaciach jest z pewnością potrawą lubianą przez wiele osób, gdyż stanowi 90% spożywanego drobiu. Nie zapominaj o nim w swojej diecie. Ma niewiele tłuszczu i jest znakomitym źródłem białka wysokiej jakości, porównywalnego z tym znajdującym się w czerwonym mięsie, i tak jak ono zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy ( I I O cal i 22 g białka w 100 g mięsa z kurczaka).


Jogurty?
Są w diecie niezbędne ze względu na zawartość wapnia i białka. Nie ma powodu, by ich sobie odmawiać, tym bardziej że wybór jest naprawdę duży i każdy łakomczuch znajdzie coś dla siebie (jogurty naturalne, odtłuszczone i pełnotłuste, aromatyzowane lub z owocami).
Jogurt można zastąpić serem. Jest on łatwiej trawiony niż mleko, bakterie w nim zawarte ułatwiają wchłanianie i poprawiają pracę jelit. Jeden z wariantów: biały serek jest pyszny z owocami.
Kurczak
jest idealnym daniem dla tych, którzy chcą się odchudzić,
pod warunkiem, że zdejmie się
z niego skórę.
Jeść bez obaw
Można dobrze zjeść,
nie bojąc się jednocześnie o swoją figurę.
I jabłko: 100 cal
50 g chleba pełnoziarnistego: 115 cal
I odtłuszczony jogurt: 55 cal
200 g sałaty: 16 cal
150 g dorsza: 150 cal
szklanka mleka półtłustego: 69 cal
I pomarańcza: 63 cal
I mały pomidor: 19 cal
200 g fasolki szparagowej: 80 cal
200 g płatków owsianych: 138 cal
2 udka z kurczaka bez skóry: 145 cal
I gotowany ziemniak (100 g): 81 cal
I kawałek szynki (50 g): 86 cal

Top