Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Jak wyglądają zrównoważone posiłki?

Jak wyglądają zrównoważone posiłki?

Zdecydowane NIE dla połączenia „cukier+tłuszcz”!
ŁAKOMSTWO JEST „PASKUDNYM GRZECHEM”, LECZ TRZEBA TO PRZYZNAĆ BEZ POCZUCIA WINY WSZYSCY GO DOŚWIADCZAMY, GDYŻ PRAGNIENIA I PRZYJEMNOŚĆ SĄ CZĘŚCIĄ NASZEGO ŻYCIA.
Dlaczego mam niepohamowaną ochotę na słodycze?
Łakomczuchy czerpią przyjemność z doznań smakowych, których dostarczają im zwłaszcza słodycze, miło pieszczące podniebienie (mało kto woli kapustę od czekolady!).
Cukier daje „poczucie bezpieczeństwa”: przypomina dzieciństwo, a nawet okres życia płodowego…Wiadomo, że od czwartego miesiąca płód połyka wody płodowe i potrafi odróżnić smak, zwłaszcza słodki. Noworodek przybiera zadowoloną minę, gdy na język kapniemy mu odrobinę czegoś słodkiego, a krzywi się na kwaśny smak.
Lecz ty nie jesteś już niemowlęciem. Nie ma powodu, by chować się za doniesieniami naukowymi, które mają dać ci prawo do bezkarnego opychania się! Za obżarstwo płaci się dodatkowymi kilogramami. Bezsensowna jest wiara, że istnieją produkty, które w jakiś magiczny sposób sprawiają, że się chudnie lub przeciwnie — tyje, Jedynie sposób i ilość, w jakiej je zjadasz, ma na to wpływ, a nie one same.
Dlaczego smakują mi rzeczy,
które zawierają duże ilości tłuszczu?
Nie tylko rzeczy słodkie są bardzo smaczne, te tłuste także: tłuszcz podnosi smak wielu potraw. Wędli