Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Jak pozostać szczupłą?

Jak pozostać szczupłą?

Czy powinnam nauczyć się gotować?
Umiejętność gotowanie jest bardzo dobrym sposobem, by uniezależnić się od innych i naprawdę decydować o tym, co się je. Przecież musisz jeść codziennie, i to kilka razy w ciągu dnia… dlatego niewiele innych rzeczy będziesz w swoim życiu robić tak często! Co jest więc ważne?


Smak! Jedzenie bez smaku zaspokajałoby jedynie głód i byłoby paliwem dla organizmu, a sztuka gotowania nie istniałaby… Gotowanie wymaga prawdziwej wrażliwości dotykania, słuchania i uczucia.
Wzrok. Często zaczynamy jeść oczami. Dzięki temu rozróżniamy potrawy, widzimy różnicę między pomidorem i marchewką, oceniamy duszące się mięso. Zazwyczaj najpierw zwracamy uwagę na wygląd, a dopiero potem na smak dania. Co bardziej przyciąga twoją uwagę: dorodne czerwone jabłko czy to już lekko pomarszczone?
Dotyk. Z jego pomocą oceniamy dojrzałość owoców lub serów. Czasami nawet trudno się oprzeć temu, by nie zjeść czegoś palcami, a na koniec je oblizać!
Sluch. Odgłosy gotowania także na nas oddziałują, na przykład odgłos smażonego na patelni boczku lub ten powstający przy krojeniu świeżego chleba z chrupiącą skórką. Zwłaszcza w reklamie chętnie sięga się po słowa określające różne dźwięki (chrupiący, skwierczący…).

 

Top