Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Jak pozostać szczupłą?

Jak pozostać szczupłą?

W jaki sposób zachować przyjemność i równowagę życia?
Zrób miejsce dla przyjemności! Pamiętaj, że jedzenie to nie tylko zaspokajanie potrzeb żywieniowych!
Szczególnie w okresie dojrzewania możesz obawiać się świata, tego, że nie sprostasz jego wymaganiom. Twoje reakcje powodują utworzenie pewnego rodzaju „poduszki powietrznej”, która dzię­ki odłożonym kilogramom „wyznaczy granicę między tobą i świa­tem”. Trzeba jednak zadać sobie pytanie: „Jak inni mają mnie lubić, jeśli sama siebie nie lubię?”.
Odpowiedź jest prosta: w takim przypadku nie ma się co torturować, lecz trzeba wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć, by dzięki temu dobrze się poczuć.
Myślisz, że to egoistyczne? Wcale nie! Jak kochać i być kochanym, jak obdarzać uczuciem innych, jeśli nie jest się wystarczająco silnym, jeśli nie potrafi się dawać, bo nie lubi się samego siebie? Plan działania powinien być następujący.


Dlaczego nie powiedzieć sobie, że:
masz prawo do błędów i mówienia nie, bez obawy, że będziesz odrzucona,
twoje niepokoje mogą być wyolbrzymione,
— codziennie rano masz wybór i to od ciebie zależy czy twój dzień będzie słoneczny, czy ponury, co się w nim zdarzy dobrego i złego,
możesz zadbać o swoje ciało i uczynić je piękniejszym, traktując je delikatnie i z uczuciem, przecież od jego kondycji zależy też dobre samopoczucie,
czas posiłku może być chwilą prawdziwego odprężenia,
będziesz ciągle marzyć, by życie nie było bezbarwne,
będziesz cieszyć się drobiazgami i powtarzać sobie: „Kocham cię, życie”,
na koniec powiesz sobie: „Tak lubię siebie!”.

Top