Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Jak pozostać szczupłą?

Jak pozostać szczupłą?

PYTANIA O TO, JAK UTRZYMAĆ SZCZUPŁĄ SYLWETKĘ
się szykowała do igrzysk olimpijskich, Wtedy bez wątpienia pozostaniesz szczupła.
Uwielbiasz rzeczy słodkie?
To jeszcze nic strasznego, jeśli się ograniczy do grzechów wybaczalnych! Niektóre osoby wolą rzeczy słodkie, inne słone. To wszystko kwestia gustu. Jednak jeśli takie zachcianki powtarzają się często i podjadasz coś bez przerwy, to twoja figura jest w prawdziwym niebezpieczeństwie. Skoro traktujesz jedzenie jak środek poprawiający nastrój, to może masz tak naprawdę inne głębsze problemy. Może warto porozmawiać o tym z psychologiem?
Nie potrafisz się oprzeć pokusie?


Czasami trzeba się oprzeć pokusie, a czasami pozwolić sobie na drobne wykroczenie! Pamiętaj przede wszystkim o swoich wła­snych celach i tym się kieruj.
Jak spokojnie podchodzić do jedzenia?
Jeśli żyjesz w ciągłym stresie, to twój organizm reaguje na niego pewnymi zaburzeniami w działaniu. Stres pobudza podwzgórze, co z kolei powoduje zwiększone wydzielanie adrenaliny. Gdy człowiek jest nadaktywny lub dręczy go niepokój, dochodzi do zabu­rzeń w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, mogą pojawić się zaparcia lub biegunka, wzdęcie brzucha, zatrzymanie wody. Odbija się to również na twojej psychice, niepokój może pociągać za sobą zachowania, które mają go zagłuszyć, i dlatego możesz sięgać po jedzenie.
Głód może być efektem zdenerwowania, strachu przed staniem się dorosłą osobą. Jednak postaraj się pozostać obojętna. Jeśli tyjesz, to oznacza, że jesz zbyt dużo i źle: kilogramów nie przybywa w ciągu jednego dnia, a chowanie głowy w piasek nic nie da. Spójrz na siebie obiektywnie i wprowadź w życie nie dietę, lecz zasady zdrowego odżywiania się. Połącz ze sobą drobne sztuczki i główne zasady i przede wszystkim odżywiaj się „normalnie”. Dzięki temu możesz kontrolować to, co jesz, i w tym wypadku nic nie jest zakazane. Zwracaj uwagę na przyjemność jedzenia i odrzuć poczucie winy.

 

Top