Jak pozostać szczupłą?

CELEM TWOJEJ DIETY JEST NIEWĄTPLIWIE ZRZUCENIE ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW I POZBYCIE SIĘ PROBLEMU NADWAGI RAZ NA ZAWSZE, TAK BY NIE ZACZYNAĆ ZA JAKIŚ CZAS WSZYSTKIEGO OD NOWA…
Czy dietę muszę stosować przez cale życie?
Postanowiłaś działać, ponieważ zaokrągliłaś się troszkę z powodu stresu, zawodu miłosnego lub jeszcze innego. Sama decyzja o podjęciu diety jest dużym osiągnięciem.
Moment, by zabrać się za siebie, wybrałaś naprawdę dobrze, gdyż w okresie dojrzewania stajesz się kimś zupełnie innym. Twoje ciało, sylwetka, osobowość zmieniają się pod wpływem wielu czynników. Możesz wykorzystać ten czas, bardziej uwierzyć w siebie i pożegnać się z etykietką „grubasa”, jaką ci przyklejono.
Dieta jest jedynie dodatkowym zadaniem, jakie realizujesz, stając się dorosłym człowiekiem. Gdy minie okres radości z powodu osiągniętej szczupłej sylwetki, nabierz trochę dystansu do odchudzania. Pomyśl o innych rzeczach i ciesz się życiem bez diety, pamiętając jednak o tym, że im więcej razy się odchudzasz, tym bardziej tyjesz (patrz wyjaśnienia na temat efektu jo-jo).


Teraz nie jesteś już bezbronna, bo wiesz, co trzeba robić, by nie przytyć (sport i odpowiednie odżywianie!). Nie rezygnuj z tego, co udało ci się wprowadzić w życie, i zwracaj uwagę na kilogramy, reagując, gdy zaczynają przyrastać.
Co to jest efekt jo-jo?
Odchudzanie tycie, odchudzanie tycie i spędzanie życia na kolejnych coraz bardziej restrykcyjnych dietach, by po ich zakończeniu przytyć jeszcze bardziej. Na tym właśnie polega efekt jo-jo. Oso­by, dla których stosowanie diety staje się sposobem na życie, zazwyczaj mają coraz większe trudności z utratą wagi i z upływem czasu coraz bardziej przybierają na wadze (tak zwany efekt odbicia). Organizm nie potrafi funkcjonować bez diety, więc reaguje na jej przerwanie! Odkłada szybko zapasy na kolejny czekający go okres głodu. W ten sposób tracisz 3 kilo, ale równocześnie przybywa ci 5!

 

Powiązane artykuły

Czym są składniki odżywcze?

BIAŁKO, WĘGLOWODANY I TŁUSZCZE SĄ SKŁADNIKAMI ODŻYWCZYMI KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W POŻYWIENIU. W TWOIM ORGANIZMIE BEZ PRZERWY ZACHODZĄ PROCESY ODNOWY JEDNE KOMÓRKI OBUMIERAJĄ I JEDNOCZEŚNIE TWORZĄ SIĘ NO­WE. TO WSZYSTKO WYMAGA ENERGII, KTÓRĄ ORGANIZM OTRZYMUJE W POKARMIE POD POSTACIĄ BIAŁKA, TŁUSZCZÓW I WĘGLOWODANÓW. NAJCZĘŚCIEJ WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI W RÓŻNYCH PROPORCJACH SĄ OBECNE W JEDNYM PRODUKCIE […]