Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Ile posiłków w ciągu dnia?

Ile posiłków w ciągu dnia?

Sok owocowy na bazie koncentratu owocowego: wyprodukowany ze skoncentrowanego soku owocowego. Może zawierać różne dodatki, w szczególności cukier.
Skoncentrowany sok owocowy: wyprodukowany z soku owocowego, w którym zmniejszono zawartość wody o 50%. Zwykle zawiera dodatek cukru.


Nektar owocowy: zawiera pewną ilość owoców (średnio 50%). Zawartość owoców musi być wyszczególniona na opakowaniu. Zawiera inne dodatki, przede wszystkim wodę, cukier, sok owocowy, miazgę owocową.
Napoje owocowe: minimalna zawartość owoców wynosi 10% (to mniej niż jedna pomarańcza na litr). Inne składniki to woda, cukier i często spora ilość innych dodatków, mniej lub bardziej chemicznych. Jedynie barwniki i konserwanty są niedozwolone.
Napoje aromatyzowane naturalnymi ekstraktami z owoców: nie muszą zawierać żadnej minimalnej ilości owoców i ich zapach może być całkowicie syntetyczny!
Czy mogę robić sobie przerwy w diecie?
Oczywiście, że możesz robić przerwy, lecz… wszystko zależy od twojej osobowości i tego, co rozumiesz jako „przerwę”.
Niektóre osoby wolą stosować dietę przez cały czas, aż do osiągnięcia zamierzonego celu. Inne wolą „spalać powoli” i robić sobie po drodze drobne przerwy, po których ponownie ze zwiększonym zapałem wracają do diety.
Nie ma nic złego w tym, by w sobotę wieczorem zrobić sobie „wolne”: kolacja i wyjście z przyjaciółmi raz w tygodniu na pewno nie zaszkodzi diecie.
Wszystko wróci do normy, jeśli w niedzielę zrobisz sobie dzień „z jedzeniem typu light”, wyjdziesz na długi spacer lub pojeździsz na rolkach.
To nie drobne przerwy lub wykroczenia psują dietę, lecz wahania „dieta—obżarstwo”, które powodują efekt jo-jo. łatwo

Top