Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Elegancja pod otwartym niebiem

Elegancja pod otwartym niebiem

KOBIETA PRACUJĄCA
Kobieta pracująca musi zawsze pamiętać o tym jaką rolę odgrywa w życiu i stosownie do tego powinna się ubierać.
Jej elegancja ma być przystosowaną do zajmowanego stanowiska. Niechaj unika ekscentryczności a nawet zbyt dużej oryginalności niech stara się nade wszystko zachować dobry smak w ubiorze, gdyż tak ujęta elegancja może się przyczynić do osiągnięcia powodzenia w zawodzie.
W domach towarowych i w domach mody, ekspedientki noszą rodzaj uniformu w kolorze popielatym, orzechowym lub czarnym. Czasem biały kołnierz jest do tego obowiązkowy. Nie ma odchyleń od tego stroju i nie uwzględnia się co do tego życzeń indywidualnych.


Sprzedawczynie mają swobodę w wyborze uczesania, często jednak odmawia się tego prawa modelkom w domach mody, tak jak i gwiazdom „filmowym, które muszą ulegać wymaganiom swego zawodu. Sprzedawczyni w sklepie galanteryjnym może sobie pozwolić na pewną fantazję, ponieważ ładny naszyjnik, chustka zawiązana gustownie na szyi mogą zachęcić klientkę do kupna.
Bądź zawsze nienagannie uczesana i umalowana, suknia nie może być poplamiona, musisz wyglądać tak dobrze jak nowe przedmioty w twoim sklepie. Nie pal papierosów, nie gryź paznokci, zachowuj się poprawnie. Aby osiągnąć powodzenie, musisz przyciągać klientkę i umieć się jej podobać.
Do kogo zwraca się klientka po wejściu do sklepu? Do ciebie, ty bowiem jesteś tą osobą, której zada ona pierwsze pytanie.
Bądź pewna, oceni krytycznie twoja postawę, twoją elegancję.
Bądź więc taka surowa względem samej siebie, jak może być klientka. Obejrzyj się starannie rano przed wyjściem do pracy.
Staraj się być taką ekspedientką, którą klientki podziwiają, zazdroszczą jej szyku. Będziesz miała znacznie lepsze wyniki w swej pracy.
Sekretarka- Obie powinny odznaczać się zaletą ładu. Nosi dobrze skrojony w spokojnym kolorze. bluzka koszulowa zwykła i czysta lub suknia z jersey. Uczesanie staranne. Klips i bransoletka z zegarkiem żadnych klejnotów.

Top