Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Elegancja pod otwartym niebiem

Elegancja pod otwartym niebiem

Na wsi i nad morzem zamiast kurtki nosi się tylko kamizelkę której plecy sa z tego samego materiału co przód, tak ze rękawy koszuli są widoczne. Kobiety pulchne, Jeżeli ich proporcje są harmonijne, mogą być ładniejsze rozebrane niż ubrane w najnowsze kreacje mody. Rubensowska nagość nie wiedziałaby oo począć z suknią-futerałem. Ale niech mają się na baczności przed kostiumem kąpielowym dwuczęściowym, który łamie linię, tworząc wystające wałeczki. Ta sama uwaga dotyczy kobiet zbyt chudych, których zapadnięcia i wystające kości powinny być zasłonięte.
Dla jednych i dla drugich kostium jednoczęściowy jest bardziej wskazany, ponieważ przylega do ciała 1 je podtrzymuje. Pierś powinna być dobrze zakryta i podtrzymana na ramiączkach silnie przymocowanych. Tkaniny elastyczne, jak jersey z wełny lub bawełny nadają się lepiej na taki kostium niż tkaniny fantazyjne z bawełny drukowanej, piki .


Jeżeli masz biust zbyt plaski, niewidoczny biustonosz dorobiony na kostiumie może go przeobrazić, sposób ten nazywa się secret. Jeżeli jednak nie lubisz uciekać się do podstępu, wybierz po prostu model kostiumu drapowany na piersi. Jeżeli nogi twoje są nieco za krótkie, zastosuj kostium wykrojony wysoko na udach, co je wydłuży.
Nie używaj kostiumu kąpielowego z tkanin zbyt cienkich, które po zmoczeniu przylepiają się do ciała – wygląda to brzydko i nieprzyzwoicie. Zwłaszcza nie używaj białej flaneli, która zaledwie zwilżona staje się przezroczysta. Jeżeli są ciekawscy na plaży, trudno ci będzie wyjść z wody.
Kostium biały jest elegancki, jeżeli będzie zrobiony z gęstej tkaniny i wygląda dobrze tylko na skórze mocno opalonej. Jasnoniebieskie i w kolorach pełnych są lepsze niż w kolorach niezdecydowanych. Unikaj kostiumu z tkaniny różowej, który sprawia wrażenie bielizny. Jeżeli wybierasz na kostium tkanine drukowaną, dobieraj wzór wyraźny i dobrze się uwydatniający o trwałych kolorach. Z jedwabiu nadają się tkaniny rozciągliwe i satyny.
Młode dziewczęta i bardzo młode kobiety lubią slipy i biustonosze, staniki bolera i spódniczki wymienne, z których można stworzyć różne zestawy i które je osłaniają lub odsłaniają, zależnie od ich humoru no i „humorów” słońca.

Top