Elegancja pod otwartym niebiem

ELEGANCJA SPORTOWA
Wyrażenie to nie dotyczy całości ubiorów przeznaczonych do praktykowania różnych sportów, lecz sposobu ubierania się wygodnie i praktycznie.
Elegancja sportowa jest siostrzycą elegancji męskiej i pochodzi z Anglii. Składają się na nią kostiumy i płaszcze z tweedu, suknie dwuczęściowe i trzyczęściowe z jersey, pulowery swetry i kurtki z dzianiny.
Przystosowana jest obecnego trybu zycia i nadajesię do podróży, na ranne zakupy i na wczasy. Gardzi świecidełkami 1 przesadną fantazją. Nadaje się dla kazdego wieku, ale nie jest to elegctneja tania.
Będąc córką wełny, nie lekceważy również jedwabiu naturalnego, popeliny i lnu na koszule sportowe, szale i chustki ponadto wymaga duzo skóry na rękawiczki, pasy oraz obuwie. Wymaga też kosztownych dodatków.
Zaletą jej natomiast jest, że nie wychodzi szybko z mody, bowiem wiąże się z nią dość luźno, nie przejmując się jej nowościami.


Gardzi kapeluszami natomiast toleruje berety. Chętnie stosuje pelisy pokryte wełną, ponieważ nie chce popisywac się zbytkiem. Tyle jest ubiorów sportowych, ile jest rodzajów sportów. Uczyńmy zatem przegląd wyposażenia, wymaganego przez sporty zimowe, łowiectwo, jezdziectwo,golf.
Spódniczka powinna być dość szeroka, aby nie utrudniała swobody ruchów; spodnie sa bardziej obcisłe fliz spodnie do konnej jazdy.
Do spodni nosi się długie buty skórzane albo nagolenniki z nieprzemakalnego płótna z jedwabiu surowego, zje
• lonego lub szarego, krótką kurtkę płócienną w kolorze dostosowanym do koloru filcowego kapelusza. Całość powinna być bardzo dyskretna. Wskutek snobizmu pojmowanego na opak, przyjęto, że im bardziej ubrania są znoszone, tym bardziej są eleganckie. Do tego stroju nosi się krótki płaszcz nieprzemakalny z popeliny.
Ubiór męski jest susie taki sam – na polowanie mężczyźni i kobiety ubierają się jednakowo – oczywiście tu spodnie zastępują spódnicę

Powiązane artykuły

Młoda panna vs. elegancja

Przez snobizm nie ograniczaj się do sklepów luksusowych, ponieważ w domach towarowych znajdziesz bardzo ładne dzianiny po cenach dużo niższych. Poszukaj tam takich resztek tkanin lub chustki, którą możesz umiejętnie zawiązać (na szyi lub na głowie). Jeżeli nie lubisz płaszczy i futer zajmujących dużo miejsca, noś zamiast nich kurtki i palta – dadzą ci one […]

Elegancja w Paryżu

Jasna i wesoła rankiem lub zaraz po południu, w kolorze spokojnym lub żywym, elegancja Paryżanki ściemnia się u schyłku dnia i zimą. Już od piątej godziny popołudniu pokazują się na ulicy niezliczone kostiumy czarne.