Elegancja pod otwartym niebiem

W dni upalne możesz rosić lekkie suknie bawełniane, białe bluzki z piki lub płótna, będzie to strój przyzwoity.
W dni pochmurne, gdy słonce się chowa, lub wieczorem, gdy chłód skrycie nadchodzi i teren okrywa się mglą ubieraj się w wełnę pulower, kurtka z dzianiny i jersey w kolorach żywych lub spokojnych.
Czerń jest anachronizmem na wsi. W przyrodzie się jej nie spotyka, naśladuj więc przyrodę. Od chwili przyjazdu na wieś trzeba się przystosować do ścieżek, skarp, pól i krzewów, a nie do kamieni miejskich.
Zaniechaj noszenia rażącej i błyskotliwej biżuterii, kapeluszy z woalkami, obuwia na wysokich obcasach, pasów i pończoch, jeżeli masz nogi opalone (noga biała nie jest elegancka). Aby przyspieszyć działanie słońca, posługuj się olejkiem do opalania lub olejkiem ze słodkich migdałów. Nie używaj na wsi zbyt jaskrawego lakieru do paznokci u rąk lub u stóp. Bądź zawsze czysta, starannie ale nigdy fałszywie ubrana. Jeżeli lubisz dalekie spacery używaj odpowiedniego obuwia, w górach – obuwia podbitego gwoździami, na nizinach – pantofli półciennych, miękkich, lekkich i cichych. Pamiętaj, ze bardzo niezgrabnie wygląda kobieta na wysokich obcasach na kamienistej drodze lub na uprawnej roli.
Na plaży stosuj się do mody i noś szorty, obcisłe spodnie tzw. korsarskie (do pół łydki), kostiumy kąpielowe jedno i dwuczęściowe.
W pewnych krajach, np. w Hiszpanii i we Włoszech, kostium bikini składający się ze slipów i biustonosza jest uważany za nieprzyzwoity i jest zakazany.
W środowisku wiejskim elegancji uległa przemianie w ciągu jednego pokolenia. Młode dziewczyny wiejskie interesują się modą stosują wieczną ondulację i starają się upodobnić  do kobiet miejskich. Dzięki czasopismom kobiecym i audycjom radiowym mogą uczestniczyć w życiu całego świata.
Elektryfikacja zmieniła i coraz bardziej będzie zmieniać życie wiejskie.


Ubiory robocze. W szkołach rolniczych przyjęty jest kombinezon. Szczególnie praktyczne są spodnie na szelkach które ułatwiają ruchy, łatwo się piorą i są tanie Poza tym są wesołe i nadają młodzieńczy wygląd. Czy można wymagać więcej od ubrania roboczego?
Kombinezon nosi się z pulowerem lub bluzką z krótkimi rękawami, długie rękawy łatwo się brudzą i zawadzają przy pracy. Zaleca się zaopatrzyć w dwa trzy kombinezony i tyleż bluzek oraz często je zmieniać. Czystość jest pierwszym warunkiem elegancji. Bądź zawsze dobrze uczesana i utrzymuj ręce w czystości
Do pracy nie noś pończoch w sandały (trepki) na gołych nogach lub ze skarpetkami.
Dni świąteczne – Wadą pewnych wieśniaczek czarujących w ubiorze roboczym, jest ich cheć naśladowania kobiet miejskich, gdy ubierają się świątecznie
Zachowaj prostotę w ubiorze, lecz używaj nowych tkanin jak jedwab czy nylon. Czesz sie starannie i przystosuj się zawsze do otoczenia. W klasycznej chustce zawiązanej pod broda lub zarLuconej na ramionach wyglądasz ładniej niż w kapeluszu.

Powiązane artykuły

Tuszowanie mankamentów cz. IV – SZYJA

Częstym mankamentem figury jest krótka, masywna szyja, której może towarzyszyć podwójny podbródek. Niekorzystnie też wygląda szyja mocno rozszerzająca się u nasady. Długa szyja uważana jest za atut urody.

Elegancja i krawcy

Słynni krawcy damscy mają podobno swą siedzibę na Olimpie. Jeżeli schodzą z jego wyżyn, to pragną mieć do czynienia ” tylko z wielkimi tego świata. Czy należy stąd wnioskować, że kobietę rozporządzającą ograniczoną sumą gotówki odsyłają oni do żurnali, do wykrojów papierowych i do domów towarowych, twierdząc, że mają dość zajęcia przy swej pracy twórczej?