Jesteś tutaj
Strona główna > Moda > Elegancja i krawcy

Elegancja i krawcy

Mężczyznę, w jeszcze większym stopniu niż kobietę, obowiązuje staranne utrzymywanie ubrania im dłużej zachowa je w dobrym stanie, tym większe osiągnie oszczędności. Konserwacja Aby poprawić kant spodni, należy naciskać odziezy go silnie gorącym zelazkiem przez dobrze
zwilżone płótno lniane, wzdłuż nogawki, nie przesuwając jednak żelazka po spodniach. Właściwie nie jest to prasowanie, a naciskanie marynarki najlepiej zawiesić wieczorem na wygiętych wieszakach do ubrań, a w braku ich na oparciu krzesła, oczywiście po uprzednim oczyszczeniu go z kurzu.
Niech twój małżonek me wkłada rano tego samego ubrania, które zdjął w przededniu wieczorem. Jeżeli się ma dwa ubrania, należy je nosie kolejno, wtedy ubrania a zwłaszcza spodnie nie defasonują się szybko.
Zresztą pan mąż pragnie być elegancki, niech się więc nie zachowuje się jak automat i niech wybiera rano ubranie odpowiednio do pogody i do swego humoru
W szafach należy zawieszać ubrania luźno, zapewniając w ten sposób dostęp powietrza, aby je przewietrzyć. Ramiona marynarki nie powinny załamywać się na wieszaku
Spodnie – a wieszac za nogawki na specjalnym napinaczu sprężynowym lub układać płasko w szufladzie. Po zdjęciu obuwia – włożyć w buty prawidła
Szalików i krawatów me zwijać w kłębek, szaliki powinno się składac, a krawaty zawieszać na tasiemce umieszczonej  wewnątrz lub na drzwiach szafy łub, jeszcze lepiej, napinać w specjalnym przyrządzie wskutek czego krawat się wygładza i nie wymaga prasowania, które w tym przypadku nie jest wskazane
Odwracając mankiety koszuli przedłuża się jej użytkowanie Jest to praca łatwa i me zajmuje wiele czasu
Okres użytkowania bielizny męskiej jest dłuższy jeżeli pierze się ją w domu.
Wzrost -Jeśli chodzi o dzieci powstaje nowe zagadnienie korpus ich szybko się zmienia, wysoko wzrasta, ramiona stają się szersze
Należy troszczyć się nie tylko o utrzymanie odzieży dziecięcej w dobrym stanie, lecz także kupować nowe ubrania albo przerabiać na ich figurę ubranka, które były dla dziecka dobre przed sześciu miesiącami.
Sprawdzaj całą garderobę twych dzieci w sierpniu, przed, rozpoczęciem roku szkolnego, a także w marcu, przed sezonem letnim. Dla chłopca, należy przygotować ubranie z długimi spodniami :i płaszcz. na zimę oraz kurtkę i sweter na lato.


Dla dziewczynek łatwiej jest przedłużyć zbyt krótkie sukienki za pomocą dosztukowanych pasów lub kontrastowych wstawek. Pamiętaj pozostawić szerokie zakładki w szwach, szerokie obrąbki u dołu spódnic, bluzek i rękawów.
Natomiast trudniej jest przedłużyć spodenki lub kurtkę. chłopca. Dlatego też przy zakupie należy wybierać odzież nieco obszerniejszą, aby mógł nosić ją dłużej.
Obuwie dziecięce. – Dla oszczędności kupuj obuwie dla dzieci w rozmiarze nieco większym, z wkładką wewnątrz, którą usuwa się gdy stopa urośnie.
Inne uwagi – Pulowery , swetry gotowe lub robione na drutach powinny być nieco dłuższe i mieć dłuższe rękawy, można je zawinąć i odwijać w miarę jak dziecko rośnie.
Spotyka się też w sklepach konfekcyjnych odzież dziecięcą, w której można przesuwać zapięcie w miarę tego jak zmienia się figura dziecka.
Czy to chodzi o osobisty ubiór kobiety, czy jej męża, czy też dzieci należy zdać sobie sprawę, że gospodarność jest wynikiem rozsądku i rozumowania, opartego na przewidywaniu i pomysłowości.
Przy ograniczonej zdolności nabywczej kobieta inteligentna i przezorna, mająca dobry gust, będzie bardziej elegancka niż bez, sina milionerka, czyniąca zakupy na oślep. Osiągnie też znaczne oszczędności, jeżeli potrafi dobierać kolory harmonijne, aby wszystkie części jej garderoby mogły tworzyć komplet w dobrym guście.
Niech więc grają dobrane starannie odcienie kolorów, przy czym należy pamiętać, że śmiała nuta może ożywić : „przeobrazić banalną całość. . . .
Możesz być pewna, że, nie popełnisz błędu nosząc razem kolory; tabaczkowy i czarny, popielaty i czerwony, popielaty i różowy, popielaty i biały, popielaty i niebieski, żółty i orzechowy, czerwony i niebieski, czarny i biały.
Mniej pewne jest, że nie popełnisz błędu, nosząc razem kolory
czerwony i fiołkowy
zielony i fiołkowy
zielony żywy i granatowy
żółty i niebieski
Na pewno popełnisz błąd, nosząc razem kolory różowy i jabłkowozielony, żółty i oliwkowozielony, fiołkowy i cukierkoworóżowy, błękitny i butelkowozielony lub mieszając barwy, niezgodne w odcieniach pastelowych z odcieniami jaskrawymi.
Są błędy, które popełnia się często. Powinnaś, je znać, aby łatwiej ci było ich unikać. Błędy takie źle świadczą o elegancji, podobnie jak błędy gramatyczne – 0 wykształceniu. Odróżniamy błędy gustu, błędy w ubiorze i błędy taktu.

Top