Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle > Dieta – jaka i dla kogo?

Dieta – jaka i dla kogo?

PRZED ROZPOCZĘCIEM DIETY WARTO ZAWSZE ZASIĘGNĄĆ OPINII LEKARZA, A W WIELU WYPADKACH JEST TO KONIECZNE. CZĘSTO PRZYCHYLNE ZDANIE LEKARZA MOŻE OKAZAĆ SIĘ DODATKOWĄ ZACHĘTĄ, ABY ZACZĄĆ ODCHUDZANIE.Czy przed rozpoczęciem diety trzeba skonsultować się z lekarzem?
Twój lekarz rodzinny lub pediatra zbada cię, określi, czy masz nadwagę i powie, czy rzeczywiście istnieje taka potrzeba. Odchudzanie, poza utratą kilku kilogramów (zwanych kilogramami komfortu), jest procesem medycznym, który ma konsekwencje fizyczne i psychologiczne. Tym bardziej warto być pod dobrą opieką w okresie dojrzewania, który jest czasem intensywnego wzrostu i burzliwych zmian, by uniknąć niedoborów, ponieważ mogą mieć wpływ na zdrowie.


Nadzór medyczny nad dietą ma jeszcze inne zalety, może być podporą „logistyczną” i pomocą psychologiczną. Lekarz informuje, kontroluje i wytycza ci drogę. Jesteś cały czas pod opieką i nie musisz już zawracać sobie głowy pytaniami lub wątpliwościami, czy właściwie przestrzegasz diety; wystarczy, że będziesz stosować się do jego wskazówek. Dodatkowo regularna kontrola wagi związana z każdą wizytą u lekarza jest pewnym „zabezpieczeniem” chroniącym przed naruszaniem zasad diety. Mając świadomość kolejnej wizyty kontrolnej, nie możesz się oszukiwać i łatwiej unikniesz „wykroczeń” przeciwko diecie, bo jest ona „godziną prawdy”. Twoja rodzina także jest przy okazji wciągnięta w leczenie. Dzięki temu lekarz będzie miał możliwość wyjaśnienia im, jak mają postępować, by ci pomóc.

Tagi: dieta i odchudzanie, dieta i zdrowie

Top