Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > Choroby zakaźne

Choroby zakaźne

Podobnie jak przy rzeżączce, żadne domorosłe lub domowe leczenie nie prowadzi do dobrych skutków. Jedyną osobą powołaną do fachowego leczenia kiły jest lekarz dermatolog. Podobnie też jak rzeżączka, kiła nie pozostawia po sobie odporności biologicznej. Natychmiast po wyleczeniu człowiek może zakazić się ponownie. Podobnie też chorym nie wolno w czasie leczenia używać alkoholu i utrzymywać stosunków seksualnych. Powinni oni w tym czasie przestrzegać bardzo higienicznego trybu życia.


W obecnych czasach zakażenie chorobami wenerycznymi może nastąpić prawie wyłącznie drogą współżycia płciowego. Pozapłciowa droga zakażenia nie jest co prawda wykluczona, lecz zdarza się tak rzadko, że można jej nie brać pod uwagę. Chorzy na choroby weneryczne mogą pozostawać w domu, powinni jednak mieć osobne łóżko i własne przybory toaletowe. Nie muszą natomiast mieć wydzielonych talerzy i sztućców; wystarczy, jeżeli myje się je porządnie, a tak się przecież robi w każdym kulturalnym domu.
Przy omawianiu chorób wenerycznych warto wspomnieć jeszcze o dwóch schorzeniach, podobnych nieco do chorób wenerycznych.

Top