Jesteś tutaj
Strona główna > Uroda > Chirurgia estetyczna

Chirurgia estetyczna

Dla celów użytkowych tatuaż był stosowany przez hitlerowców w czasie okupacji: tatuowali oni więźniom obozów koncentracyjnych numery obozowe na przedramieniu w celu utrudnienia ucieczki i ułatwienia zdemaskowania. W formacjach SS tatuowano pod pachą grupę krwi w celu przyspieszenia transfuzji w razie zranienia.
Ostatnio rozpowszechniło się znów tatuowanie wśród młodzieży. Najczęściej tatuują się młodzi ludzie w zakładach wychowawczych o charakterze przymusowym, w domach poprawczych i podobnych zakładach. Są to tatuaże bardzo niewymyślne i nieudolne. Służą one czasem jako dowód przynależności do pewnej grupy, podobnie jak wśród zawodowych przestępców pewne elementy tatuażu służą więźniom do wzajemnego rozpoznawania się. Ale nawet poza zakładami wychowawczymi zdarzają się przypadki tatuowania się dziewcząt i chłopców czasem jest to tylko punkcik koło lewego oka („git-ludzie”), czasem imię sympatii albo data, serduszko przebite strzałą i tym podobne głupoty.


Głupota – to najwłaściwsze określenie głównej przyczyny, tatuażu. Bo już wkrótce po nacieszeniu się rysuneczkiem lub napisem przychodzi chwila zastanowienia, po której młody chłopiec lub dziewczyna zaczynają gorączkowo poszukiwać sposobu pozbycia się tatuażu piętna albo świadectwa głupoty.

Top